Elektrikář Praha 4, revize, opravy a rekonstrukce elektroinstalace, rozváděče nn, elektrické vytápění, alarmy, kamery, datové sítě a internet
facebook    twitter

Datové sítě LAN, WiFi a internetové připojení


Návrh a realizace počítačových sítí, ethernetové sítě, LAN sítě, WiFi připojení, počítače, pokladny, internet

 

Mezi slaboproudé rozvody, které instalujeme, patří strukturovaná kabeláž, která Vám umožňuje různé přenosy, nejen počítačových dat a internetového připojení. Využívá se na např. k propojení telefonů, pro průmyslové televize a bezpečnostní kamerové systémy.

Kromě metalické kabeláže pro ethernetové datové sítě LAN cat. 5e a 6, vám můžeme nabídnout i bezdrátové datové sítě WiFi sítě WLAN 2,4 GHz nebo 5 GHz, a samozřejmě i hybridní datové sítě, částečně metalické, částečně bezdrátové.

Máte starou datovou síť a opět Vám nejdou počítače, nebo Vám opět vypadnul internet? Netlučte hlavou do stolu a zavolejte nám!

internetové připojení

Máte nějaké specifické požadavky z oblasti systému datových sítí, strukturovaných kabeláží LAN, WiFi nebo připojení internetu? Neváhejte nás oslovit. Rádi vám připravíme návrh, který splní vaše požadavky a vše bude v pořádku.

datová_síť

Pro jednoduchost předpokládejme, že uživatel má připojeno několik IP kamer do své domácí nebo firemní datové sítě (LAN) a chce přistupovat k těmto kamerám přes Internet. Samozřejmou podmínkou je předpoklad, že jak "soukromá" datová síť s kamerami, tak vzdálený uživatel je připojen k Internetu. Internetové připojení musí být pro přenos videa dostatečně rychlé; na straně kamer je důležitá zejména rychlost odesílání do Internetu ("upload"), na straně vzdáleného uživatele je důležitá rychlost stahování dat ("download"). Dalším důležitým předpokladem je, aby Internetové připojení na straně kamer bylo opatřeno pevnou "veřejnou" IP adresou, aby soukromá síť s kamerami byla viditelná. Pevnou IP adresu je třeba vyžádat u poskytovatele připojení k Internetu (ISP). Je toho na Vás moc? My to zvládneme...

 

Co pro Vás můžeme udělat?

- Zkontrolujeme stav vaší stávající datové sítě a navrhneme řešení.
- Kvalitně provedená kabeláž a vhodné pasivní prvky datové sítě jsou základem pro rychlý přenos dat.
- Navrhneme Vám router a podle vašich požadavků na rychlost a kvalitu provozu datové sítě.
- Projednáme s vaším poskytovatelem internetového připojení vaše konkrétní potřeby a vhodnost řešení pro připojení datové sítě.
- Nastavíme Vám síťové parametry pro bezproblémový provoz datové sítě a síťových zařízení.
- Navrhneme Vám zabezpečení datové sítě proti neoprávněnému zásahu a útokům z internetu.
 
„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde